Piękne książki, piękne opowieści. Książka dziecięca

Trwająca od 6 do 28 października 2016 wystawa

Piękne książki, piękne opowieści. Książka dziecięca

prezentuje piękne literacko i edytorsko pozycje z literatury dziecięcej.

W gablotach wśród wybranych tytułów można znaleźć książki wydane w XIX, XX i XXI wieku, zarówno znane i lubiane klasyki, jak i utwory mało znane, zapomniane lub najnowsze. Znajdują się tu m.in. różne wydania baśni z całego świata, przegląd edycji, przekładów i ilustracji do wybranych tytułów, książki posiadające wspólne inspiracje, utwory ukazujące krainy wyobraźni i istoty w nich żyjące, a także pozycje prezentujące mroczne sfery i trudne tematy z życia najmłodszych.

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej. Jej organizatorami są Biblioteka Jagiellońska oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a kuratorką dr Elżbieta Zarych z Katedry Edytorstwa i Nauk Pomocniczych. Wystawie będą towarzyszyć imprezy organizowane przez studentów edytorstwa UJ.

Prezentowane książki pochodzą z zasobów BJ oraz zbiorów własnych kuratorki wystawy.

Na stronie UJ z galerą

Numer Alma Mater z artykułem o wystawie (s. 112–118)

Data opublikowania: 04.10.2016