Wystawa Lettra 2015

Lettra jest wystawą cykliczną, organizowaną już po raz czwarty (2006, 2009, 2012) w trakcie trwania Międzynarodowego Triennale Grafiki.

Data i miejsce

Lettra – Kraków 2015 / znak i litera odbędzie się w przestrzeniach Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, wejście od ulicy Oleandry 3

Termin wystawy: 14 września do 17 października 2015 roku. (zaproszenieplakat, katalog)

Wernisaż: 16 września /środa/ o godzinie 16.30.

Sympozjum: od grafiki do książki: 16 pażdziernika 2015. (program konferencji, i biogramy referentów)

Lettra – Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki, odbywa się w przestrzeniach Biblioteki Jagiellońskiej i opiera się na tych samych zasadach, jak w latach ubiegłych. Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów bio­rą­cych udział w wystawie są litera lub znak. Założeniem jest pokazanie sze­ro­kich możliwości ich wykorzystania, specyfiki podejścia do tematu w zależności od repre­zen­to­wa­ne­go kręgu kulturowego. Istotą ekspozycji Lettra – Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki jest spojrzenie artysty na książkę jako obiekt. Artyści są zaproszeni imiennie przez kuratora, zwłaszcza artyści projektujący książkę artystyczną.

Ekspozycji towarzyszy katalog.

W trakcie trwania wystawy planowane są spotkania z artystami grafikami, typografami, dystrybutorami papieru, poligrafami, bibliofilami etc.

Organizatorzy wystawy:

Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, Biblioteka Jagiellońska Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,

Organizator sympozjum – spotkania edytorów – Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Koło Naukowe;

Data opublikowania: 16.09.2015